Hijyenik uygulamalar için – yeni POBS teker serisi

Nemli ortamda da temiz bir çözüm

İster fırınlar, kasaplar, yemek taşımada olsun, ister büyük mutfaklarda – tüm gıda maddeleri endüstrisinde hijyen ilk sırada yer alır.

grosskueche Burada yüksek hijyenik gereksinimleri karşılamak için, bugüne değin genelde sert plastik tekerler kullanılmaktadır. Ruletler ne zeminlerde geçiş izleri bırakmalı, ne de çoğunlukla nemli ortamlarda sudan olumsuz etkilenmelidir. Bununla beraber plastik tekerlerin dezavantajı, belirgin olarak işitilebilen bir hareket gürültüsü ve taşınacak malzemede yaylanmanın eksik olmasıdır.

Poliüretan teker kaplamaları tam olarak burada güçlü yönlerini gösterir: Düşük gürültülü yuvarlanma, zemin koruma, mükemmel bir yuvarlanma direnci ve çok yüksek bir hareket konforu. Ne var ki, hidrolize dayanıklılığın eksik olmasından dolayı bu teker serileri bugüne değin gıda maddeleri endüstrisinde kullanılamamıştır. Su ile sürekli temasta tekerler zamanla paslanır ve oluşan kir partikülleri üretim ortamını olumsuz etkiler.

POBS-Lenkrolle Yeni POBS teker serisi ile Blickle şimdi yüksek kaliteli bir poliüretan teker kaplamasının pozitif özelliklerini yüksek hijyenik gereksinimler ile birleştirmektedir. POBS serisinin teker kaplaması özel olarak geliştirilen, reaksiyon dökümlü Blickle Besthane Soft premiyum poliüretandan oluşur ve yüzde yüz hidrolize dayanıklı ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Malzeme çok sayıda agresif kimyasallara karşı da son derece dirençlidir. Tekerler ayrıca yüksek dinamik bir yüklenilebilirlik ile öne çıkar ve 500 kilograma kadar taşıma kapasiteleri için uygundur. Kalın ve yumuşak dökümlü teker kaplaması konforlu ve düşük gürültülü bir yuvarlanma sağlar ve geçiş yollarında iz bırakmaz ya da rengi atmaz. Teker serisi -25 ie +70 derece arası sıcaklıklarda sorun olmadan kullanılabilir.

Bu serinin üretilen döner ve sabit ruletleri yüksek kaliteli paslanmaz bir krom-nikel çelikten oluşur ve böylece optimum biçimde nemli ortamlara da uyumludur.

Bu yeniliğin daha önceden birçok müşteri projesinde kendini kanıtlamasından sonra, şimdi bu teker serisi Blickle standart programına da alınmıştır.