Blickle MOVE ile yenilikçi çatal-bıçak taşıma arabası ruletler

MOVE döner ruletlerin ve yenilikçi MOVE sabit ruletlerin kombinasyonu

Müşteri

Gastguard firması, Baden-Württemberg’deki Kornwestheim şehri merkezli bir girişimdir. 2014 yılında kurulan şirket, öncelikle çatal-bıçak kutuları ve hijyen konseptleri olmak üzere gastronomi alanındaki ihtiyaçlar konusunda uzmanlaşmıştır.


Görev

Gastguard’ın kurucuları, alışılmış çatal-bıçak taşıma arabalarındaki genel hijyen eksikliği sebebiyle gastronomi için sürülebilir, modüler bir çatal-bıçak sunum sistemi geliştirmiştir. Böylelikle daha henüz koronavirüs pandemisi başlamadan çok önce bıçak, çatal ve kaşıkları güvenli bir şekilde misafire taşıma fikri ortaya çıkmıştır. Bu sistem sayesinde misafirler çatal-bıçakları tek tek alabilmekte ve özellikle de kalabalık alanlarda etraftaki çatal bıçaklarla temas etmezler. Şeffaf, katlanarak açılabilir bir plastik koruma kapağı, içeriği öksürme veya hapşırmadan kaynaklanan kirlenmeye karşı korumaktadır.

O zamana kadar alt bölmeye yerleştirilmiş olan ruletler son derece ağır hareket etmekteydi ve engelli zeminlerde yetersiz kalıyorlardı. Gastguard’ın kullandığı diğer tüm bileşenler geliştiricileri tamamen memnun edecek şekilde iş görürken, sürülebilir alt takım sorun yaratmaktaydı. İlk başta Uzakdoğulu bir üreticiden alınan 80 milimetre çapa sahip, bilye yataklı plastik ruletler, çok yüksek bir yuvarlanma direncine sahipti. Ayrıca çatal-bıçak sunum sistemi rampa veya zemindeki aralıklar üstünde sadece zorlukla hareket ettirilebiliyordu. Bir alternatif gerekliydi. Her iki şirket sahibinin de beklentileri netti: Ruletler engelli zeminden rahatça geçebilmeli, Almanya’da üretilmeli ve sistemin estetik yapısına uygun olmalıydı.


Çözümümüz

Blickle plastik çift rulet serisi MOVESeçim Blickle’nin ruletleri lehineydi. İkna edici ürünlerin yanı sıra Rosefeld merkezdeki yüksek üretim derinliği ve hızlı, güvenilir müşteri hizmetleri de seçimde önemli bir rol oynamıştır. Blickle’nin geliştirme uzmanları, standart portföydeki MOVE plastik çiftli ruletlere uygun, 100 milimetrelik çapa sahip bir sabit rulet geliştirmiştir. Bu rulet, döner tacı bloke etmek için ruletin döner tacındaki iki bilyalı rulmanın, iki özel plastik disk ile değiştirildiği yönlendirilebilir versiyona dayanmaktadır. Çatal-bıçak taşıma arabasında kullanılan Blickle MOVE serisine ait plastik çiftli ruletler, güvenli ve sağlam bir uygulamayı mümkün kulan frenleriyle de öne çıkmaktadır. Ayrıca son derece sessiz, zemin koruyucu ve aşınmaya karşı dayanıklıdırlar. Ruletler pürüzsüz, kolayca temizlenebilen yüzeyleri sayesinde rahat bir şekilde temiz tutulabilmektedir ve böylelikle sık sık hijyen bakımından hassas alanlarda kullanılmaktadır. Müşteri tarafından talep edilen RAL 9010 kodlu özel renk, Rosenfeld şubesinde enjeksiyon kalıplama yöntemiyle sorunsuzca gerçekleştirilebilmiştir.


Sonuç

Gastguard geliştiricileri için Blickle ürünleri yönündeki kararları son derece karlı olmuştur. Ruletler hem işlevsel hem de tasarım bakımından ürüne uymaktadır. Çatal-bıçak sunum sistemi ve iki döner ruletli, iki de sabit ruletli ağır dolap taşıma arabaları, ergonomik bir şekilde hareket ettirilebilmektedir. Son derece iyi bir dönme direncine ve oldukça düşük bir yuvarlanma direncine sahipler. Ayrıca basma fonksiyonlu özel olarak tasarlanmış FI kolu sayesinde her tür ayakkabıyla frene ergonomik ve hızlıca basılabilmektedir.


LKD-PATH 100K-FI-GS10-962498 ve BKD-PATH 100K-GS10-963544’ün teknik bilgileri ve avantajları

  • MOVE döner rulet ve yeni geliştirilmiş sabit rulet kombinasyonu.
  • Basma fonksiyonlu FI-sabitleme mandalı sağlam bir duruş sağlar.
  • Hijyen bakımından hassas uygulamalar için pürüzsüz yüzeyli çiftli ruletler.
  • Şirkete ait enjeksiyon kalıplama üretimi sayesinde özel renkler mümkün.